groups-icon

Haberler

Oyun Sektöründen güncel Haberler

CrazyHubs İstanbul, 2.5 milyon TL’lik Yatırımla Bugün Faaliyetlerine Başladı

Yerli oyun girişimlerini destekleyecek CrazyHubs İstanbul, dünya çapında farklı ülkelerde bulunan ve ekiplere eğitim, ofis ve finansal destek sağlayan hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezleri CrazyHubs İstanbul, yıllık 2.5 milyon TL yatırım ile Kolektif House’ta açıldı.  CrazyHubs İstanbul’da online gerçekleşen mülakat ve demo sunumu süreçleri sonrasında 9 ekip programa katılmaya hak kazandı.

3 ay sürecek fiziksel program esnasında CrazyHubs İstanbul ekiplerine CrazyLabs uzmanları tarafından hyper-casual iş modeli ve oyun yayınlanma süreçleri, marketing, ad monetization, UI/UX, Live-ops, prototip hazırlama gibi konularda eğitimler verilecek. Bahçeşehir Üniversitesi Game LAB (BUG) eğitmenleri tarafından Oyun Tasarımı ve İleri Seviye Unity’de Oyun geliştirme konularında eğitim desteği sağlanacak.

CrazyLabs Türkiye Lideri Onur Uça “Bugün listelere baktığımızda en çok indirilen 100 oyunun 20’sinin Türk geliştiricilere ait olduğunu görüyoruz. Ülkemizde yetenekli oyun geliştiricilerinin sayısı her geçen gün artıyor ve art arda gurur verici başarı hikayeleri görüyoruz. Bu istikrar da dünya devi oyun firmalarının ilgisini çekiyor. CrazyLabs olarak biz de bu potansiyeli görüp ülkemizde bu yatırımı yapmaya karar verdik. CrazyHubs İstanbul Hızlandırıcı programı ile hyper-casual mobil oyun geliştiricilere global pazarda başarılı olmaları için ihtiyaçları olan ortamı sağlayacağız. Hedefimiz Türkiye’den başarılı yeni stüdyolar çıkarmak.” dedi.

Tarih

25 Mayıs 2021

Yazar

Sinan Tartar

Yazarın Son Yazıları