groups-icon

Haberler

Oyun Sektöründen güncel Haberler

Rollic Games, Yerli Oyun Stüdyosu Uncosoft’u Satın Aldı

2018 yılında Edip Enes Çakır tarafından kurulan ve İzmir merkezli olan Uncosoft, yayınladığı High Heels oyunuyla 70 milyonda fazla indirme sayısıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak Rollic Games partner stüdyosu olan  Uncosoft’u satın aldı.

 

Rollic kurucu ortağı ve CEO’su Burak Vardal, “Bizimle ortak değerlere sahip, ürün odaklı ve yetenekli stüdyolar ile benzer ilişkiler kurmaktan keyif alıyoruz, Uncosoft da bunun harika bir örneği. Uncosoft’un Rollic ailesine katılmasıyla birlikte, İzmir’deki üretim gücümüzü genişletmeye ve tüm dünyada milyonlarca oyuncuya keyif veren kolektif ve yenilikçi oyun tasarımlarımızla mobil oyun sektörüne öncülük etmeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

 

Uncosoft CEO’su Edip Enes Çakır, satış ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti; “Global oyunlar üretmeye yönelik kültür ve vizyonumuz, Rollic ve Zynga’nın uzmanlığı ile daha da güçlenecek. Son birkaç yılda Rollic ve Uncosoft takımları arasında eşsiz bir uyum gözlemledik ve bu zamana kadar beraber çok başarılı ve sevilen oyunlara imza attık. Bu nedenle beraber devam edecek geleceğimiz için de oldukça heyecanlıyız.” İlerleyen süreçte Uncosoft oyunları Rollic çatısı altında geliştirilecek ve şirket portfolyosunda yer alan oyunlara katılacak.

Tarih

30 Nisan 2021

Yazar

Sinan Tartar

Yazarın Son Yazıları