groups-icon

Haberler

Oyun Sektöründen güncel Haberler

Yerli Oyun Girişimi Ace Games'e Dev Yatırım

Yerli oyun girişimi Ace Games, 7 milyon dolar yatırım aldı. 7 ay önce İstanbul merkezli olarak kurulan oyun girişimi Ace Games, Türkiye odaklı özel sermaye şirketi Actera liderliğinde, San Francisco merkezli risk sermayesi fonlarından NfX, mobil oyun sektörünün önde gelen bireysel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve ABD’deki Türk girişimci Kaan Günay’ın da katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

 

2020 yılının eylül ayında İstanbul'da kurulan Ace Games kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş şunları söyledi: “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. Ace Games’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

 

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise “Ace Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz” denildi.

Tarih

07 Mayıs 2021

Yazar

Sinan Tartar

Yazarın Son Yazıları