forums-icon

Spin Warriors Istanbul

Studio Billion

Hakkında

2017 Yılında eğlendirici oyunlar yapma hedefiyle bir araya gelen üç arkadaşın kurduğu Studio Billion, kurulduğu yıl çıkardıkları oyun olan Spin Warriors Istanbul ile büyük başarı etmiştir. "Milyarları Eğlendirmek" sloganıyla yeni oyunlar yapmaya devam etmektedirler.

Hedeflerini büyüten Studio Billion, 2018 yılında aldıkları yatırım ile daha hızlı büyüyen bir ekip ve oyun şirketi olmuştur.

Mynet ile yayınladıkları HR Master ile ABD, Brezilya, İngiltere ve Avustralya gibi birçok ülkede Strateji kategorisinde en çok indirilen oyun olmuştur.

Lokasyon

İstanbul

Email

info@studiobillion.com

Websitesi

studiobillion.com

Platformlar

Mobil

Spin Warriors Istanbul

Witness the splendid battle with your legendary Spin Warriors in the historical and symbolic buildings of Istanbul!

Mutation:Ghost, Wolf BigBeast, Dragon BigBeast, Destroyer, Fighter, Magician, Defender, Spinner ve Healer. Each Warrior can upgrade it’s health points, attack, magic and defense power according to their warrior kind.
 

THE BATTLES ARE NOT ONLY IN THE ARENAS!

KNOWLEDGE IS EVERYTHING IN THE ART OF BATTLE. See the statistics of your battles on your profile. Unlock in-game achievements!

4 GAME MODES THAT WILL INCREASE YOUR GAME PLEASURE BY 4 TIMES! Deathmatch, time attack, survival and quick match

AN ARTIFICAL INTELLIGINCE THAT IS CONTRADICTORY TO ASIMOV’S LAWS. 4 Different difficulties including easy, difficult, mastery and senior.

We give you an opportunity to release the hidden warrior inside of you. Download now and battle!

game-101

indirilme

500.000+

Platformlar

Mobil

Türü

Ücretsiz

Çıkış Yılı

2020